ZEN

INSTITUTUL DE SPEOLOGIE

EMIL RACOVIȚĂ

Language:
ro  en

Cariere

− Regulament pentru organizarea și desfășurarea concursurilor pentru ocuparea funcțiilor și acordarea gradelor profesionale de CS II și CS I în cadrul Institutului de Speologie "Emil Racoviță" al Academiei Romane.  Citește: citeste

− Criterii de concurs pentru acordarea gradelor de CS II/ CS I.   Citește: citeste

− Grila punctaj pentru ocupare post CSIII.   Citește: citeste

Institutul de Speologie "Emil Racovita" (ISER) al Academiei Române anunță scoaterea la concurs a unui post vacant de student-doctorand în cadrul proiectului de cercetare PN-III-P-1-1.1-TE-2019-1233, din cadrul Programului P1 - Dezvoltarea sistemului național de CD, intitulat "Tendințe populaționale pe termen lung ale speciilor din arii protejate: predicții și managementul impactului schimbărilor climatice și turismului", coordonat de Dr. Raluca Ioana Băncilă. Candidatul selectat va fi angajat cu contract de muncă pe perioadă determinată (01.09.2021-01.11.2022), cu respectarea prevederilor contractului de finanțare.

Condiții necesare pentru ocuparea postului:

  • - Studii superioare în domeniul Biologie/Ecologie;
  • - Doctorat în curs având o temă cuprinsă în domeniul ecologiei populațiilor și/sau dinamicii speciilor;
  • - Experiență dovedită în studii de ecologia populațiilor prin publicații și/sau participarea la proiecte de cercetare.

Atribuții:

  • - Participarea la activitatea de cercetare (laborator și teren) pentru realizarea obiectivelor prevăzute în proiect;
  • - Managementul și analiza datelor colectate în cadrul proiectului;
  • - Furnizarea de livrabile prevăzute în proiect.

Dosarele de candidatură vor fi depuse până la data 23.08.2021, la secretariatul ISER (Casa Academiei, Calea 13 Septembrie, Sector 5, Bucuresti, camera M231) nr. 13 iar concursul va avea loc în data de 27.08.021. Informații suplimentare pot fi obtinute la tel. 021 318 8132.

Anunţ concurs student-doctorand -  Citește: citeste

Rezultat concurs student-doctorand -  Citește: citeste

Găzduit de smart-hosting.ro
Inapoi